Čo je darkfield?

Je to vysoko nadštandardná mikroskopická technika, umožňujúca  analýzu Vašej krvi v tmavom poli mikroskopu, zobrazenie jej komponentov a poskytuje komplexný obraz o Vašom momentálnom zdravotnom stave. Ponúkam Vám komplexnú analýzu živej kvapky krvi kombinovanú s ďalšími metódami.

Darkfield mikroskop nenahradzuje klasické lekárske testy a vyšetrenie, ale je ich vynikajúcim doplnkom. Sleduje javy a komponenty v krvi, ktoré nie sú sledované pri bežnom vyšetrení krvi v lekárskych ordináciách a laboratóriách.

Ako to prebieha?

Kvapka sa takmer bezbolestnou metódou odoberie z prsta a dá sa na podložné sklíčko, zľahka sa prekryje krycím sklíčkom (prekrytím sa zabráni rýchlej oxidácii a schnutiu kvapky), aby bolo možné pozorovať všetky komponenty krvi živé 10-30 minút.

Obraz krvi je snímaný kamerou do PC, čo umožňuje klientovi vidieť to isté čo vidí terapeut pod mikroskopom. Obrazovka PC zväčší obraz ešte niekoľkonásobne, preto klient vidí jednotlivé krvinky a všetko čo sa v krvnej plazme deje v dostatočnej veľkosti. Výsledné zväčšenie je 1000-1500x.

Jediná cesta, ako sa presvedčiť, že darkfield je veľmi užitočná metóda, je darkfield analýzu absolvovať na vlastnej koži. Táto analýza nie je vekovo obmedzená.

Na základe výsledku Darkfield analýzy je klientovi odporučená úprava stravy, prírodná suplementácia, prípadne detoxikácia, vyčistenie kapilár a lymfy, alkalizácia tela, všetko podľa aktuálneho stavu organizmu. Fungovanie jednotlivých odporúčaní je možné ľahko overiť pri kontrole.

Analýzu kvapky krvi odporúčame opakovať každé 3-4 mesiace počas detoxikácie, tiež je vhodné ju robiť preventívne, pretože je možné takto podchytiť začínajúce sa patologické zmeny organizmu a predísť tak vypuknutiu choroby, prejavom symptómov.

 

Čo je možné pozorovať v živej kvapky krvi:

 • stav hydratácie alebo dehydratácie organizmu
 • stav okysličenia organizmu (životnosť červených krviniek a ich schopnosť viazať kyslík), priechodnosť kapilár
 • mykóza v krvi
 • ťažké kovy
 • patogénne mikroorganizmy a ich vývojové štádium
 • hromadenie urátových kryštálov, riziko dny
 • metabolický odpad, preťaženie pečene a sleziny, nadmerná konzumácia bielkovín
 • oxidačný stres: chemický, fyzický a psychický; potreba antioxidantov; poškodenie voľnými radikálmi
 • chronické a akútne zápaly, alergie, autoimunitné reakcie, zníženie imunity
 • disbióza čriev, nedostatočné trávenie a vstrebávanie v črevách, zvýšená priepustnosť krvných stien (syndróm deravého čreva)
 • anémia: stav železa, kyseliny listovej a b12
 • riziko trombózy / agregácie trombocytov, riziko infarktu, mŕtvice, viskozitu krvi
 • stav detoxikácie organizmu
 • cholesterol, triglyceridy
 • problémy s krvným cukrom (nedá sa stanoviť presná hodnota glykémie)

Čo nie je možné vidieť:

 • krvná skupina
 • metabolický typ
 • tehotenstvo
 • genetické predispozície
 • presnú hodnotu pH krvi (stav organizmu, jeho prekyslenie má viacero príznakov, ktoré je možné vidieť)
 • stav glykémie v krvi (sú vidieť príznaky problému s krvným cukrom)

 

Pred analýzou:

Je vhodné nejesť aspoň 3 hodiny pred odobratím kvapky krvi, piť dostatočne veľa tekutín, najlepšie mäkkú vodu, žiadna káva, ani sladené nápoje. Pokiaľ nevydržíte nejesť tak dlho, tak jedzte len ovocie a zeleninu, vynechajte živočíšne tuky a bielkoviny. Cca 10-15 minút pred analýzou netelefonujte z mobilu – elektrosmog ničí červené krvinky. Ak toto nie je dodržané, mení sa výpovedná hodnota kvapky krvi v mikroskope.

Po analýze dostanete podrobnú správu s hore uvedenými odporúčaniami.

 

História Darkfield Microscopy & Live Blood Analysis

Nemecký mikrobiológ profesor Dr. G. Enderlein (1872-1968) bol kurátor berlínskeho zoologického múzea a je autorom viac ako 500 vedeckých publikácií. Profesor Enderlein bol oponentom Louise Pasteura, ktorý tvrdil, že baktérie a vírusy napadajú naše telo a spôsobujú choroby.

Dr. Günter Enderlein vysvetľoval vznik chorôb takto:

„Každá prudká zmena alebo narušenie vnútorného prostredia tela môže inak neškodnému mikroorganizmu umožniť aby sa vyvinul až do určitého stavu cyklického vývoja, do formy spôsobujúcej ochorenie…“

Dr. Günther Enderlein za použitia techniky „temného pozadia“ odhalil, že bunky nie sú najmenšie živé jednotky, ale sú to skôr koloidy. Objavil, že bunky majú jadro alebo jeho ekvivalent. Dokázal, že krv nie je sterilná a bez mikróbov.

Profesor Enderlein, tak ako mnohí iní vedci, ktorým nebola venovaná pozornosť, dokázal, že baktérie a vírusy žijú v nás a množia sa iba keď k tomu majú vhodné podmienky. Chorobu popisoval ako narušenie symbiózy alebo dysbiózu. Dokázal, že patogénne mikroorganizmy je možné premeniť na ich najnižšie vývojové štádia a potom ich vylúčiť.

Iba bojovať s chorobou je nezmyselné, zabíjať vírusy a baktérie, pretože to predstavuje len vonkajší, viditeľný symptóm. Je nutné odstrániť príčinu nerovnováhy v organizme. To však vyžaduje úplne nový medicínsky prístup.

Prírodná naturopatická liečba sa o to už dávno snaží. A ako terapeuti školení v naturopatických disciplínach s rozsiahlou praxou zdieľame túto Enderleinovu myšlienku.

Mikroskop BA316 Mikroskop na Darkfield
Zdravá krv Takto vyzerá zdravá krv. Krásne čistá plazma bez akýchkoľvek útvarov a zbytkov. Krvinky sú okrúhle.
Urátové kryštály Tu vidíte niekoľko úlomkov urátových kryštálov, ktoré sa ukladajú v kĺboch.
Agregácia erytrocytov Agregácia červených krviniek. Častým dôvodom bývajú chemikálie v krvi alebo syntetické hormóny.